👗 Poimutusjalka Pfaff Admire™ 1000 Saumuriin – Luo upeita poimuja vaivattomasti!
Unohda hidas ja työläs käsinpoimutus! 🧵 Poimutusjalka on täydellinen lisävaruste, kun haluat luoda kauniita ja tasaisia poimutuksia kankaaseen käden käänteessä. Olipa kyseessä röyhelöhame, verhon reuna tai koristeellinen tyyny, tämä jalka tekee työstä nautintoa.
Miksi rakastat tätä poimutusjalkaa? ✨
-
Kaksi kärpästä yhdellä iskulla: Voit poimuttaa yhden kangaskerroksen tai poimuttaa ja ommella kaksi kangasta yhteen samanaikaisesti. 🪄
-
Ammattimainen lopputulos: Jälki on tasaisempaa ja kestävämpää kuin käsin tehty poimutus.
-
Monipuolinen: Sopii täydellisesti ohuille ja keskipaksuille kankaille. 👗
-
Täydellinen istuvuus: Suunniteltu erityisesti Pfaff admire™ 1000 -saumurille.
⚙️ Käyttöohjeet: Näin onnistut
-
Valmistelu: Säädä saumuri haluamallesi tikille.
-
Asennus: Napsauta poimutusjalka paikoilleen. 🛠️
-
Alempi kangas: Aseta poimutettava kangas pistolevyn ja poimutusjalan väliin, oikea puoli ylöspäin, aina leikkuriin asti.
-
Ylempi kangas: Työnnä ylempi kangaskerros poimutusjalan aukkoon, oikea puoli alaspäin (kankaat vastakkain).
-
Ompelu: Laske paininjalka ja aloita ompelu! Ohjaa kankaita reunaa vasten ja anna alemman kerroksen poimuttua vapaasti. ✅
💡 Vinkki: Lisää runsautta poimutukseen
Haluatko todella muhkeat poimut? Kokeile näitä säätöjä:
-
➕ Kiristä neulalangan kireyttä.
-
➕ Säädä differentiaalisyöttö suuremmalle numerolle.
-
➕ Pidennä tikin pituutta.
-
Yhteensopivuus: Pfaff admire™ 1000 🧵






Arviot
Arvosteluja ei vielä ole